Brak komentarzy

Trendy w finansach opieki zdrowotnej: wzrost inwestycji private equity

Trendy w finansach opieki zdrowotnej: wzrost inwestycji private equity

[ad_1]

Raport dotyczący usług opieki zdrowotnej – IV kwartał 2021 r.

Fundusze private equity (PE) napływają do sektora opieki zdrowotnej w coraz większym tempie. Inwestorów przyciąga opieka zdrowotna ze względu na stały popyt, który rośnie wraz ze starzeniem się populacji Stanów Zjednoczonych, oraz niższy profil ryzyka. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zwiększyła zainteresowanie inwestorów.

W tym raport badamy charakter i skalę inwestycji PE w opiekę zdrowotną, które mają nadal wyprzedzać szerszą działalność w zakresie transakcji PE. Podkreślane są kluczowe trendy i strategie, a także spojrzenie w przyszłość.

Kluczowe wnioski:

  • Firmy zajmujące się opieką zdrowotną stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów private equity (PE). Wzrost inwestycji PE w opiekę zdrowotną wyprzedza szerszą działalność w zakresie transakcji PE od 2009 roku.
  • Inwestorów przyciąga opieka zdrowotna ze względu na stały popyt, który rośnie wraz ze starzeniem się populacji Stanów Zjednoczonych.
  • Opieka zdrowotna jest postrzegana jako bardziej odporna na recesję niż większość innych klas aktywów o długoterminowym potencjale wydajności i ograniczonej zmienności.
  • Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zwiększyła zainteresowanie inwestorów ze względu na jej wykładniczy wpływ na popyt na usługi zdrowotne i terapie.
  • Roczna suma transakcji PE w zakresie opieki zdrowotnej wzrosła do 2360 w 2020 r. – jest to najwyższa roczna suma w historii. 2021 jest na dobrej drodze do opublikowania podobnych wyników.
  • Akwizycje podmiotów świadczących usługi opieki zdrowotnej, w szczególności praktyki lekarskie, pozostają dominującym przedmiotem zainteresowania inwestorów PE.
  • Pilna opieka była jedną z najwcześniejszych usług opieki zdrowotnej, które przyciągnęły fundusze PE, ale zainteresowanie wygląda na to, że osiągnęło szczyt.
  • Szukaj inwestorów PE w opiece zdrowotnej, którzy będą podlegać coraz większej kontroli. Niezwykle ważne jest, aby jakość usług i wyniki uległy poprawie, bez obciążania klientów znacznie wyższymi kosztami”.

Kliknij tutaj aby pobrać pełny raport w formacie PDF.

[ad_2]
Sprawdź nieruchomości z Warszawy, Krakowa lub Wrocławia prosto od dewelopera E-deweloperski.pl Dom Development oraz firmy budującej domy i mieszkania. Lidera rynku mieszkaniowego w Polsce. Znajdź swoje wymarzone mieszkanie.

W naszej firmie deweloperskiej oferujemy też Budowę Spa oraz Budowę Basenów w całej Polsce i za granicą.

Rate this post

Comments (0)

Nieruchomości - Ceny niższe nawet o połowęNieruchomości 50% Mniej Ceny Niższe Super Okazje

Zgarnij tę ostatnią letnią zniżkę na wakacje i zaoszczędź do 50% na wybranych nieruchomościach. 

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes