Brak komentarzy

Tennessee kupujący dom po raz pierwszy | Programy i dotacje 2021

Tennessee kupujący dom po raz pierwszy | Programy i dotacje 2021

[ad_1]

Co warto wiedzieć o kupnie domu w Tennessee?

Jako kupujący dom w Tennessee po raz pierwszy, możesz być w kolejce po całą pomoc ze swojego stanu, hrabstwa lub miasta.

Jeśli się kwalifikujesz, może to obejmować edukację nabywców domów, specjalne programy hipoteczne, a nawet pomoc w zaliczeniu zaliczki.

Gotowy, aby zrobić pierwszy krok w kierunku zostania właścicielem domu? Oto co robić.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zakupu domu w Tennessee. Zacznij tutaj (16 grudnia 2021 r.)


W tym artykule (Przejdź do…)


Przegląd kupującego dom w Tennessee

Według Redfina średnia cena sprzedaży w Tennessee w październiku 2021 r. wyniosła 329 900 USD. Odzwierciedlało to wzrost o 16% rok do roku, czyli dość blisko średniej krajowej.

Przegląd kupującego w domu w Tennessee
Średnia cena sprzedaży domu w TN 329 900 zł
Minimalna zaliczka w TN (3%) 9900 USD
20% zaliczki w TN 65 980 $
Średnia ocena kredytowa w TN1 697
Maksymalna dotacja dla nabywcy domu TN2 6% ceny sprzedaży w całym stanie (pożyczka zwrotna THDA)

Kwoty zaliczek są oparte na ostatniej dostępnej średniej cenie sprzedaży domu w stanie. „Minimalna” zaliczka zakłada 3% zaliczki w przypadku konwencjonalnej hipoteki z minimalną oceną kredytową 620.

Jeśli kwalifikujesz się do pożyczki VA (wspieranej przez Departament ds. Weteranów) lub pożyczki USDA (wspieranej przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych), możesz w ogóle nie potrzebować żadnej zaliczki.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zakupu domu w Tennessee. Zacznij tutaj (16 grudnia 2021 r.)

Pożyczki na zakup domu po raz pierwszy w Tennessee

Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy w Tennessee z 20% zaliczką, możesz uzyskać konwencjonalną pożyczkę z niskim oprocentowaniem. I nigdy nie musisz płacić za prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI).

Oczywiście niewielu kupujących po raz pierwszy zaoszczędziło na 20% mniej. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​nie potrzebujesz tak dużo. Nie na dłuższą metę.

Pożyczkobiorcy często mogą dostać się do nowego domu z zaledwie 3% lub nawet 0% spadkiem, korzystając z jednego z nich programy niskoopłacanych kredytów hipotecznych:

 • Konwencjonalny 97 – Od Freddiego Maca lub Fannie Mae. 3% zaliczki i minimum 620 punktów FICO. Zwykle możesz przestać płacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego po kilku latach, gdy osiągniesz 20% kapitału własnego domu
 • Pożyczka FHA – Wspierany przez Federalną Administrację Mieszkaniową. 3,5% w dół i minimalna ocena kredytowa 580. Ale jesteś uzależniony od ubezpieczenia kredytu hipotecznego, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego innego rodzaju, nie przeprowadzisz się do domu lub nie spłacisz kredytu
 • Pożyczka VA – Tylko dla weteranów i członków służby. Wymagana jest zerowa zaliczka. Minimalna ocena kredytowa różni się w zależności od pożyczkodawcy, ale często wynosi 620. Brak bieżącego ubezpieczenia kredytu hipotecznego po zamknięciu. Są to prawdopodobnie najlepsze dostępne kredyty hipoteczne, więc złóż wniosek, jeśli się kwalifikujesz
 • Pożyczka USDA – Dla osób o niskich do średnich dochodach kupujących na wyznaczonych obszarach wiejskich. Wymagana zerowa zaliczka. Wymagania dotyczące zdolności kredytowej różnią się w zależności od pożyczkodawcy, ale często 640. Niskie stawki ubezpieczenia kredytu hipotecznego
 • Pożyczki Agencji Rozwoju Mieszkaniowego Tennessee – Może obejmować konkurencyjne stopy procentowe i pomoc w zaliczce. Więcej informacji poniżej

Należy pamiętać, że programy pożyczek rządowych (w tym pożyczki mieszkaniowe FHA, VA i USDA) wymagają zakupu głównego miejsca zamieszkania. Oznacza to, że nie możesz wykorzystać tych pożyczek na dom wakacyjny lub nieruchomość inwestycyjną.

W zależności od kredytu hipotecznego, który wybierzesz, możesz potencjalnie dostać się do swojego nowego domu z minimalną ilością gotówki.

Te programy pozwalają nawet używać uzdolnione pieniądze lub pomoc w zaliczce (DPA) w celu pokrycia zaliczki i kosztów zamknięcia.

Jeśli nie masz pewności, który program wybrać dla swojej pierwszej pożyczki hipotecznej, Twój pożyczkodawca może pomóc Ci znaleźć odpowiednie dopasowanie w oparciu o Twoje finanse i cele związane z zakupem domu.

Znajdź dla siebie najlepszą pożyczkę na zakup domu po raz pierwszy (16 grudnia 2021 r.)

Programy nabywców domów w Tennessee po raz pierwszy

Agencja Rozwoju Mieszkaniowego Tennessee (THDA) oferuje szereg wsparcia dla kupujących po raz pierwszy domy w Tennessee. Obejmuje to edukację nabywców domów, szereg kredytów hipotecznych i pomoc w zakresie zaliczek.

Te kredyty hipoteczne nazywane są programami „Great Choice Home Loan”. I są one w większości oparte na pożyczkach FHA lub USDA.

Istnieje jednak również specjalny program o nazwie „Własność domu dla odważnych”, który może być używany z pożyczką VA i wymaga zerowej zaliczki. Oczywiście są one zarezerwowane wyłącznie dla weteranów i członków służby lub ich żyjących małżonków.

Programy pożyczek mieszkaniowych Great Choice przeznaczone są dla kupujących o niskich lub umiarkowanych dochodach, którzy kupują domy w rozsądnej cenie. W związku z tym istnieją limity dochodów gospodarstw domowych, a także limity cen zakupu. Możesz odkryć czapki, które obowiązują w hrabstwie, w którym chcesz kupić za to strona w serwisie THDA.

Aby się zakwalifikować, musisz:

Jeśli jesteś zainteresowany jedną z tych pożyczek, następnym krokiem jest pobranie The THDA Podręcznik dla nabywców domów.

Następnie skontaktuj się z zatwierdzonym pożyczkodawcą z tej listy THDA (link powyżej). Powiedz agentowi, że jesteś zainteresowany pożyczką mieszkaniową Great Choice, a on powinien szybko ustalić, czy kwalifikujesz się do tego. Jeśli tak, Twój pożyczkodawca przeprowadzi Cię przez cały proces.

Tennessee dotacje dla kupujących po raz pierwszy w domu

THDA oferuje wybór dwa programy pomocy przy zaliczce (DPA) kwalifikującym się kupującym dom w Tennessee po raz pierwszy. Oba te elementy muszą być wykorzystane w przypadku pożyczki mieszkaniowej Great Choice:

 1. Opcja odroczonego DPA – Pożycz do 6000 $. Pożyczka ta nie wymaga miesięcznych płatności i pobiera 0% odsetek. Po upływie 30 lat Twoja pożyczka zostanie w całości umorzona. Jeśli jednak sprzedasz dom lub sfinansujesz kredyt hipoteczny przed upływem 30 lat, będziesz musiał spłacić całą kwotę
 2. Opcja amortyzacji DPA – Dzięki temu możesz pożyczyć więcej: do 6% ceny sprzedaży. Ale musisz spłacać pożyczkę co miesiąc przez 15 lat. I zapłacisz taką samą stopę procentową jak pierwsza (główna) opłata hipoteczna

Wybrany przez Ciebie organ ochrony danych będzie prawdopodobnie zależeć od tego, ile potrzebujesz pożyczyć, aby pokryć zaliczkę i koszty zamknięcia. Może to również zależeć od tego, jak długo planujesz pozostać w następnym domu.

Albo możesz wybrać nie. Zanim zdecydujesz, sprawdź inne programy pomocy w zakresie zaliczek, które mogą obejmować Twoje miasto lub hrabstwo. I wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zakupu domu w Tennessee. Zacznij tutaj (16 grudnia 2021 r.)

Kupowanie domu w głównych miastach Tennessee

W roku kończącym się we wrześniu 2021 r. ceny domów w trzech największych miastach Wolontariatu nie rosły tak szybko, jak w całym stanie. Ale nadal znacznie się zwiększyły.

Nashville kupujący dom po raz pierwszy

We wrześniu 2021 r. mediana cennika domów w Nashville wynosiła 400 000 USD, co według Realtor.com stanowiło wzrost o 11,1% rok do roku.

Jeśli chcesz kupić dom po tej średniej cenie, opcje zaliczki mogą mieścić się w zakresie:

 • 12 000 $ za 3% zaliczki
 • 80 000 $ za 20% zaliczki

w Nashville Metropolitalna Agencja Rozwoju i Mieszkalnictwa wydaje się oferować pomoc w przedpłacie, ale niewiele szczegółów jest dostępnych na jego stronie internetowej. Skontaktuj się z agencją, aby uzyskać więcej informacji.

Zasoby mieszkaniowe w przystępnej cenie (AHR) oferuje pomoc zaliczki w wysokości do 15 000 USD kwalifikującym się kredytobiorcom w Nashville. To część ogólnopolskiego programu NeighborhoodLift i są Czapki od dozwolonego dochodu gospodarstwa domowego. Jednak mówi: „Limity dochodów są wyższe dla członków służby wojskowej, weteranów, funkcjonariuszy organów ścigania, nauczycieli klas pre-K-12, strażaków i techników ratownictwa medycznego”.

Niestety nie precyzuje, czy środki mają formę pożyczki czy dotacji. Ale możesz zadzwonić (615) 251-0025, aby się dowiedzieć.

Memphis kupujący dom po raz pierwszy

We wrześniu 2021 r. mediana cennika domów w Memphis wyniosła 175 000 USD, co według Realtor.com stanowiło wzrost o 9,4% rok do roku.

Jeśli chcesz kupić dom po tej średniej cenie, opcje zaliczki mogą mieścić się w zakresie:

 • 5 250 USD za 3% zaliczki
 • 35 000 $ za 20% zaliczki

Miasto Memphis Wydział Budownictwa Mieszkaniowego i Rozwoju Lokalnego (HCD) może zapewnić kwalifikującym się pożyczkobiorcom pomoc w postaci zaliczki w wysokości do 10 000 USD. Istnieją różne warunki – w tym limity dochodu i ceny domu – które możesz sprawdzić, pobierając jego arkusz informacyjny. Nie ma ograniczeń dochodów dla nauczycieli i osób pracujących w policji lub straży pożarnej.

Niestety HCD nie ujawnia, czy pomoc ma formę stypendium czy pożyczki. Skontaktuj się z wydziałem w celu uzyskania wyjaśnień pod adresem dpa@memphistn.gov lub zadzwoń (901) 636-7474.

Knoxville kupujący dom po raz pierwszy

We wrześniu 2021 r. mediana cennika domów w Knoxville wyniosła 295 000 USD, co według Realtor.com było wzrostem o 13,5% rok do roku.

Jeśli chcesz kupić dom po tej średniej cenie, opcje zaliczki mogą mieścić się w zakresie:

 • 8850 $ za 3% zaliczki
 • 59 000 $ za 20% zaliczki

Niestety Strona internetowa miasta Knoxville mówi: „APLIKACJE SĄ ZAMKNIĘTE DLA TEGO PROGRAMU”, z wyjątkiem tych, którzy chcą kupić dom opracowany przez Home Source East Tennessee, Neighborhood Housing, Inc. i East Tennessee Housing Development Corporation.

Strona zawiera informacje na temat limitów dochodów. Ale nie ujawnia żadnych innych przydatnych szczegółów, takich jak wysokość pomocy, którą możesz otrzymać, ani czy byłaby to pożyczka lub dotacja, zakładając, że jesteś zainteresowany domem od jednego z tych deweloperów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń (865) 215-2865.

Gdzie znaleźć pomoc w zakupie domu w Tennessee

Wszystkie organizacje, które wymieniliśmy powyżej, powinny swobodnie udzielać porad każdemu kupującemu dom po raz pierwszy w stanie Tennessee lub na ich obszarach.

Oprócz naszego wyboru, Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast USA (HUD) udostępnia kilka list zasobów stanowych, regionalnych i lokalnych:

Stanowe zasoby nabywców domów po raz pierwszy w Tennessee

Możesz również znaleźć lista zasobów według powiatu i miasta na stronie internetowej HUD dla kupujących po raz pierwszy domy w Tennessee.

Jakie są dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych w Tennessee?

Możesz zobaczyć dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych na żywo w Tennessee tutaj.

Kiedy będziesz gotowy, aby rozpocząć proces zakupu domu, upewnij się, że otrzymujesz spersonalizowane oferty od co najmniej 3 pożyczkodawców hipotecznych.

Nie patrz tylko na stawki reklamowane w Internecie; faktycznie złóż wniosek o wstępne zatwierdzenie i porównaj oferowane stopy procentowe i opłaty. To jedyny sposób, aby wiedzieć, że otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę na nowy kredyt mieszkaniowy.

Pokaż dzisiejsze stawki (16 grudnia 2021)

1 Źródło: Badanie Experian.com 2021 dotyczące danych z 2020 r.

2Na podstawie przeglądu dostępnych stanowych dotacji DPA w momencie pisania tego tekstu

Informacje zawarte na stronie The Mortgage Reports służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią reklamy produktów oferowanych przez Full Beaker. Poglądy i opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są poglądami autora i nie odzwierciedlają polityki ani stanowiska firmy Full Beaker, jej funkcjonariuszy, podmiotu dominującego ani podmiotów stowarzyszonych.

[ad_2]
Sprawdź nieruchomości z Warszawy, Krakowa lub Wrocławia prosto od dewelopera E-deweloperski.pl Dom Development oraz firmy budującej domy i mieszkania. Lidera rynku mieszkaniowego w Polsce. Znajdź swoje wymarzone mieszkanie.

W naszej firmie deweloperskiej oferujemy też Budowę Spa oraz Budowę Basenów w całej Polsce i za granicą.

Rate this post

Comments (0)

Nieruchomości - Ceny niższe nawet o połowęNieruchomości 50% Mniej Ceny Niższe Super Okazje

Zgarnij tę ostatnią letnią zniżkę na wakacje i zaoszczędź do 50% na wybranych nieruchomościach. 

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes